EXOT

حمایت این افراد برای اسلام کافی است

آیا در منابع اسلامی، مطلبی درباره حمایت از زنان بدسرپرست و …

در منابع اسلامی روایات بسیاری در مورد کمک به بانوان بیوه، بی‌سرپرست و بدسرپرست، همچنین توصیه‌هایی در برخورد مناسب سرپرست خانوار (پدر و شوهر) با بانوان تحت تکفل خود وجود دارد؛ مانند: پیامبر اکرم (ص) در سخنی یکی از ویژگی‌های افراد باایمان را در این می‌داند که؛ «به خانه‌هاى …

با تصویب قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» منافع …

02/11/2021 · قالیباف تصریح کرد: مجلس به طور شفاف به دنبال آن است که حمایت لازم را از خانواده‌هایی که عدم وجود تسهیلات و حمایت‌های کافی مانع تحقق خواست آن‌ها برای فرزندآوری شده است پیش‌بینی نماید.

مردم از چه «حقوق اقتصادی» برخوردارند؟ – تابناک | TABNAK

17/10/2021 · تأمین حقوق اقتصادی افراد جامعه دارای اهمیت‌های بدیهی است. اصولاً اگر این دسته از حقوق برای انسان تأمین شود، راه برای سیر تکاملی و رشد معنوی انسان باز می‌شود. عدم تأمین نیازمندی‌های اقتصادی آثار سوء و ویرانگری دارد.

ضرورت افزایش آگاهی‌های عمومی برای حمایت از بیماران خاص – ایرنا

نیاز است، دولت و بیمه ها از این بیماران، حمایت مالی کافی به عمل آورند، زیرا کم توجهی دولت به بیماران صعب العلاج، تبعات اجتماعی گوناگونی به همراه دارد و خانواده ها را درگیر مسایل مالی و عاطفی گسترده می کند.

حقوق مالی زن در اسلام – پرسمان

مالکیت حمایتی برای زنان، از سوی قانونگذار اسلامی جعل شده است ؛ چنان که از سویی برای آنان مسئولیت مالی در قبال همسر و فرزندان قرار نداده و از سوی دیگر حق دریافت مهریه و صداق، نفقه و مایحتاج زندگی ،حق سکنی ، اجرت المثل و شیربها ، متاع به هنگام طلاق ، نفقه در دوران عده ، و نیز …

چرا این شغل برای زنان حرام است!

02/03/2021 · در کتاب فروع کافی روایتی وجود دارد که حمایت پیامبر اکرم (ص) از شغل عطرفروشی برای یکی از زنان را نشان می دهد. عطر فروشی. حسین بن زید هاشمی از امام صادق(ع) روایت کرده است که فرمودند:

تشدید حمایت‌ از زنان سرپرست گامی مهم برای کاهش آسیب‌های …

وی ادامه می دهد: تقویت عنصر اعتماد به نفس و عزت نفس، حمایت های اجتماعی از زنان سرپرست خانوار، فراهم کردن زمینه اشتغال و آموزش های مهارت زا، کارآفرینی و تجـارت خـانگی از جمله راهکارهایی است که باید در قبال زنان سرپرست خانوار با جدیت دنبال شود.

قالیباف: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت منافع …

02/11/2021 · به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلام در رابطه با طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار کرد: با تصویب این قانون منافع خانواده ها در اولویت قرار گرفته است.

مشارکت زنان در حوادث صدر اسلام

مشارکت زنان در حوادث صدر اسلام. به گزارش «شیعه نیوز»به نقل از مهر ، مشارکت زن در جامعه اسلامی در چهار محور بیعت، هجرت، جنگ و امان دادن تبیین می‏شود، که به بیعت پرداخته شد این نوشتار به سه محور …

امیرعبداللهیان: حمایت از لبنان، وظیفه‌ اخلاقی است

10/10/2021 · وی با تاکید مجدد بر حمایت ایران از لبنان توضیح داد: «حمایت از این کشور مقاومت و برادر، وظیفه‌ای اخلاقی است که هرگز از هیچ کوششی در آن دریغ نخواهیم کرد. شما عزتمندانه زندگی کرده‌اید و آزاد بودید. متشکرم».

تشریح مصادیق حمایت‌های قانونی از زنان در ایران

همچنین در راستای حفظ شان و آبروی زنان و اطفال در صورت وقوع جرایم جنسی و منافی عفت بر روی آنان و با آینده نگری نسبت به وضعیت آنان و در راستای کمک به زنان و اطفال برای بازگشت به اجتماع و کاهش آثار مادی و به ویژه زیانبار معنوی ناشی از وقوع جرم، در تبصره ۴چنین مقرر داشته، اجرای این …

نامه‌نیوز – توضیح قالیباف درباره قانون حمایت از خانواده و …

قالیباف تصریح کرد: مجلس به طور شفاف به دنبال آن است که حمایت لازم را از خانواده‌هایی که عدم وجود تسهیلات و حمایت‌های کافی مانع تحقق خواست آن‌ها برای فرزندآوری شده است پیش‌بینی نماید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بودجه کافی وجود دارد مشکل از …

2 روز قبل · اسماعیلی با اعلام این خبر که ستاد مناطق محروم در وزارت فرهنگی راه اندازی شده گفت: قرار است آموزش های هنری را در مناطق محروم انجام دهیم و در این رابطه ۱۱ استان را مشخص کردیم.

قالیباف: منافع خانواده‌ها در قانون جوانی جمعیت در اولویت …

02/11/2021 · وی تاکید کرد: مجلس به طور شفاف به دنبال آن است که حمایت لازم را از خانواده هایی که عدم وجود تسهیلات و حمایت های کافی مانع تحقق خواست آنها برای فرزندآوری شده است، پیش بینی نماید.

صرف حمایت احزاب از افراد در انتخابات شوراها کافی نیست …

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان این که صرف حمایت احزاب از افراد در انتخابات شوراها کافی نیست، گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات در سطح منطقه و بین الملل موثر است.

قانون اساسى و زنان؛ (بررسى جایگاه قانونى زنان در قانون …

در این اصول، دو مسئله کلی قابل استنباط است: اول. قانون گذاری مختص مردان نیست. بر اساس اصل 62 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم و با رأی مخفی مردم انتخاب می شوند …

دیدگاه‌ها- حمایت از تولید داخلی در ایران ممکن است؟

در برنامه دیدگاه‌های این هفته به موضوع حمایت از تولید داخلی پرداخته‌ایم و با حضور دو کارشناس این پرسش را مطرح کرده‌ایم که آیا اساسا حمایت از تولید داخلی در ایران امکان‌پذیر است؟

اولویت تخصیص منابع در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

02/11/2021 · محیط خانه برای انسان سازندگی فوق‌العاده دارد و زن و مرد می‌توانند بسیاری از فضایل انسانی را کسب کنند و رذایل اخلاقی فراوانی را از خود بزدایند. مبالغه نیست اگر بگوییم محیط خانه مانند جبهه، مکتب انسان‌سازی است.

نقش زنان در توسعۀ تمدن اسلامی با تأکید بر آموزۀ ملت

ین گزارش برگرفته از سخنان سرکار خانم دکتر قربان‌نژاد، دانشیار گروه تاریخ فرهنگ و تمدن، در نشست تخصصی «بررسی نقش زنان در گسترۀ تمدن اسلامی» است. در این نشست که با مشارکت استادانی از تونس، الجزایر، کویت و ایران و نیز به …

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,